Filmy które warto zobaczyć

Jazda swobodna w granicach przyzwoitego zachowania.
Awatar użytkownika
kris pl
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1469
https://www.houzz.com/pro/kuchnie/meble-kuchenne-i-kuchnie-na-wymiar-warszawa
Rejestracja: 2012-06-17, 19:52
Nick w ET: |W$|Kris
Kontakt:

Filmy które warto zobaczyć

Post autor: kris pl »

Temat przeniesiony ze starego forum jak pamiętacie.
Więc zacznę jeśli chodzi o to co oglądałem ostatnio zapadł mi w pamięć film God bless america. Film opowiada o popkulturalnym stylu życia ameryki. O pędzie do sławy i pieniędzy. Można nazwać go karykaturą dzisiejszej ameryki. Opowiada o empatij głównego bochatera do takiego stylu życia. Jest wręcz śmieszny przez swoją paradksalność. Można powiedzieć że szokuję.
Nie każdemu się spodoba dla kogoś kto podchodzi do niego w prosty sposób jak rozrywkę.
Oceniam w skali krisowej na 8/10 :D
Obrazek
"Jeżeli chcesz traktować dziewczyny obiektowo to przynajmniej rób to z klasą "
Awatar użytkownika
sewe12
Major
Major
Posty: 900
Rejestracja: 2011-06-29, 20:24
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Rzeszow

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: sewe12 »

Jeśli ktoś lubi historyczne filmy koniecznie musi oglądnąc "Szeregowca Ryana".Jest to według mnie najlepszy film historyczny zaraz obok "Helikopter w ogniu"
Obrazek
Obrazek
3B!T
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
Posty: 60
Rejestracja: 2012-06-28, 09:37

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: 3B!T »

Szeregowiec Ryan ma wspólne z historią tylko tło wydarzeń. Co prawda słabo się znam, ale wiem, że to film oparty na fikcji literackiej, no bo kto by wysyłał ludzi z elitarnej jednostki na rzeź, tylko po to aby odesłać jakiegoś nieistotnego szeregowego do domu? Już nie mówiąc o tym typowym amerykańskim patosie. Jak już ktoś chce realizm wojenny to lepsza wg mnie będzie Kompania Braci.

Od siebie polecam Nietykalnych, czyli film o sparaliżowanym bogaczu i jego murzynie na posyłki.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Niestety, przyłączam się do opinii, że Szeregowiec to bajka. Realizm wydarzeń jest żaden, gdyż nie było takiej akcji i one tak nie wyglądały. Ponadto walki to typowe amerykańskie filmy wojenne, gdzie dzielni Amerykanie biją głupich Niemców. Ponadto realizm jest średni... walki wyglądały inaczej, np. Tygrys nie miał takiej szpary z przodu, gdzie mógłby ktoś strzelać. W rzeczywistości była tam szyba pancerna.
Obrazek
Gregory1323
Starszy kapitan
Starszy kapitan
Posty: 806
Rejestracja: 2008-08-19, 16:05

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: Gregory1323 »

Za to ja polecę takie filmy.

Sposób na gangstera [Perrier's Bounty] (2009) - Ciekawy londyński klimat opatrzony w gangsterską fabułę z głównym bohaterem w środku, który wisi kasę grupce bandziorów, kłopoty wleką się za nim jak żule do piwa. Moja ocena 9/10 + <3

Coś [The Thing] (1982) - Arktyczne klimaty, grupa naukowców odkrywa dziwną i nieznaną istotę w lodzie, która spoczywała tam od wieków. Klasyczny horror z baaaardzo dobrymi efektami biorąc pod uwagę okres, w którym powstał. Ocena 10/10 + <3

Gattaca - Szok przyszłości [Gattaca] (1997) - Można powiedzieć, że bardzo "wzruszająca" historia przestawiająca egoizm ludzi, którzy szufladkują ludzi pod względem jakości genów, główny bohater wiele zrobi by uniknąć szufladkowania. Moja ocena 9/10

btw. fajnie jakbyśmy nie robili spojlerów filmów ;)
Awatar użytkownika
sewe12
Major
Major
Posty: 900
Rejestracja: 2011-06-29, 20:24
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Rzeszow

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: sewe12 »

Teraz coś innego ,a mianowicie : Zielona mila.
Jest to chyba wszystkim znany Dramat który porusza człowieka
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kris pl
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1469
Rejestracja: 2012-06-17, 19:52
Nick w ET: |W$|Kris
Kontakt:

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: kris pl »

sewe12 pisze:Teraz coś innego ,a mianowicie : Zielona mila.
Jest to chyba wszystkim znany Dramat który porusza człowieka
Film miazga like Forest gump uwielbiam takie kino .
Obrazek
"Jeżeli chcesz traktować dziewczyny obiektowo to przynajmniej rób to z klasą "
v.low
Pierwszy sierżant
Pierwszy sierżant
Posty: 354
Rejestracja: 2012-07-09, 22:23
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: SCAR IN CAR

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: v.low »

Temat rzeka, można by pisać i pisać, a pewnie i tak wszystkich filmów, które warto zobaczyć, byśmy nie dali rady wymienić.

Z filmów które oglądałem, i zapadły mi głębiej w pamięci (czytaj warto obejrzeć w moim mniemaniu):


- Wyścig z czasem
- Jestem Bogiem
- Iluzjonista
- Dystrykt 9
- V jak vendetta
- Osada
- 12 małp
- Matrix

- Święci z Bostonu
- Pulp Fiction
- Życie jest piękne
- Armageddon


Wojenne: *alc*
- Terytorium Wroga
- Green Zone

Nie będę ich streszczał, opisywał, ponieważ było by ciężko, dużo pisania i zepsuł bym efekt nieprzewidywalność akcji w filmie, lepiej po prostu obejrzeć.
ALKOHOLIC
Poborowy
Posty: 12
Rejestracja: 2012-04-23, 20:57
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Koszalin

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: ALKOHOLIC »

http://www.youtube.com/watch?v=_jrifmpz7LA

W wypożyczalniach był pod nazwą LABORATORIUM DIABŁA.
Film na faktach.
38 minuta!!!
Awatar użytkownika
Mentos
Starszy kapral
Starszy kapral
Posty: 131
Rejestracja: 2011-12-27, 23:15

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: Mentos »

Ja natomiast polecam:

- "Księga ocalenia" (The book of Eli), film z postapokaliptycznym klimatem i dobrym przesłaniem.
- "Źródło" (The Fountain), dramat psychologiczny, potrafiący pozostawić siekę w mózgu, szczerze to, sam nie zrozumiałem wszystkich przesłanek
- "Siedem dusz" (Seven Pounds), wyśmienity film, który chyba obejrzę jeszcze raz, dramat i jeśli jesteś tym typem człowieka, który "przeżywa" losy bohaterów, z pewnością sobie ten film zgrasz na płytkę :)
Awatar użytkownika
Noobuś
Porucznik
Porucznik
Posty: 653
Rejestracja: 2012-06-17, 20:30

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: Noobuś »

The Dark Knight Rises

Nie tak dobra jak poprzednia część, ale w dalszym ciągu świetny film. Joker > Bane, ale Hardy dał rade. Warto.
Two beer or not two beer?
KonDzio pisze:Imię jego było Noobuś. Wymawiane na ustach każdego człowieka wywoływało niepokój , strach i lęk.
Awatar użytkownika
JCF
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1526
Rejestracja: 2011-09-19, 18:43
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Lublin

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: JCF »

polecam Polski Film z Marcinem Dorocinskim pod tytułem Róża
JCF MoFos TypeR
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ok, to ja może polecę kilka filmów wojennych niekoneicznie-z-pierwszych-stron-gazet.

Stalingrad
Bardzo realistyczna i dająca do myślenia pozycja, opowiadająca o bitwie Stalingradzkiej, co ciekawe, z niemieckiego punktu widzenia. Jest odpowiednio krytyczna, a słynna scena potyczki pancernej jest uznawana za jedną z najbardziej realistycznych scen wojennych.
http://www.youtube.com/watch?v=VDyvlgabaAk oto ona. Jedyne co się nie zgadza, to typ ruskich czołgów, ale ciężko znaleźć właściwe i sprawne.

Kolumbowie
Serial polski o działalności podziemnej i powstaniu warszawskim. Bardzo brutalny i przez to realistyczny. Nie dla osób wrażliwych.

Tylko dla Orłów oraz Parszywa Dwunastka.
Filmy bardzo znane, ale stare, więc dziś już wiele osób może o nich nie pamiętać. Niby to Hollywood, więc sceny batalistyczne to oczywiście dzielni Amerykanie zabijają głupich Niemców, ale w jednym i drugim jest to i dobrze zrobione, i wcale US soldiers nie mają typowej dla nich przewagi rasowej.

Listy z Iwo Jimy oraz Sztandar Chwały.
Pierwszy to świetna batalistyka, realizm i to z japońskiej strony. Drugi to krytyczne spojrzenie na mentalność Amerykanów, nawet w obliczu wojny + fajna batalistyka.

Yamato
Największy pancernik świata w japońskim filmie. Opis: jw.

http://www.youtube.com/watch?v=I5eary_kv9M niespodzianka, filmik zrobiony przez moich znajomych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Noobuś
Porucznik
Porucznik
Posty: 653
Rejestracja: 2012-06-17, 20:30

Re: Filmy które warto zobaczyć

Post autor: Noobuś »

The Prestige - Nolan

Świetny film Nolana (kolejny) z końcówką wyjebaną w kosmos do trzeciej potęgi.
Two beer or not two beer?
KonDzio pisze:Imię jego było Noobuś. Wymawiane na ustach każdego człowieka wywoływało niepokój , strach i lęk.
ODPOWIEDZ