kilka rad :)

7 Lis 2010 - 7 Lip 2012
666 VADER
Szeregowiec
Szeregowiec
Posty: 26
https://www.houzz.com/pro/kuchnie/meble-kuchenne-i-kuchnie-na-wymiar-warszawa
Rejestracja: 2011-06-28, 23:39

kilka rad :)

Post autor: 666 VADER »

witam ! :)
Proponowałem właścicielowi kilka rad, jednak on nie chciał ich czytać w grze tylko na forum, tak więc zdecydowałem założyć ten temat (jeśli juz gdzieś istnieje to przepraszam !
tak więc może zacznę od przekleństw.
uważam, ze za to przewinienie powinne być odejmowane XP (tak jak na większości serwerów. za pierwsze powiedzmy -50 a za kolejne po -200 i gracze szybko oduczyli by sie przeklinać na tym serwerze.
kolejna sprawa to ortografia.
jak zauważyłem większość z was denerwuje się na "wspaniałą" znajomością ortografii przez innych graczy. Myśle, ze tutaj również mozna by zastosować jakieś kary, z tym ze łagodniejsze (o wiele np odejmowanie zycia)
kolejną sprawą jest bazooka i SK
jak wiadomo bazooka i arty są częscią tej wspaniałej gry i nie nalezy ich wykluczać, jednak prosze o uzywanie ich we własciwy sposób, mianowicie ZAKAZ "ładowania" po spawnach z tego typu broni (nie mówie tutaj tylko o bazooka, ale o całym składnie heavy) również dotyczy to artylerii i airstrike. zauważyłem, ze gracze nie przestrzegają zasady dot. ZAKAZU SK z broni cięzkiej moze również nie wszyscy więdza co to jest SK.
SK - spawnkilling - zabijanie graczy z przeciwnej drużyny w spawnie ( spawn - "baza")
administratorzy również nie karają graczy za łamanie zasad... a myśle, ze ostrzezenie słownie, a pozniej warn nie zaszkodziłyby ;)

dzieki za uwage i sorry za tak obszerną treść, jakaś wena mnie naszła :D

pozdrawiam VADER !
Obrazek
HeadShots Hunter
Awatar użytkownika
kaneno
Starszy sierżant
Starszy sierżant
Posty: 337
Rejestracja: 2011-01-07, 21:44
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Stryków

Re: kilka rad :)

Post autor: kaneno »

Dobra to ja sie teraz troche rozpisze.
tak więc może zacznę od przekleństw.
uważam, ze za to przewinienie powinne być odejmowane XP (tak jak na większości serwerów. za pierwsze powiedzmy -50 a za kolejne po -200 i gracze szybko oduczyli by sie przeklinać na tym serwerze.
Z tym sie zgodze, nie zaszkodziloby.
kolejna sprawa to ortografia.
jak zauważyłem większość z was denerwuje się na "wspaniałą" znajomością ortografii przez innych graczy. Myśle, ze tutaj również mozna by zastosować jakieś kary, z tym ze łagodniejsze (o wiele np odejmowanie zycia)
No i z tym niestety zgodzic sie nie moge. Polska mowa nie byc trudna, ale kazdemu moze sie zdarzyc blad (mi niestety zdarzaja sie czesto...)
Na pewno sa wsrod nas dyslekrycy, dysortografii (czy jak to sie tam odmienia) itp. i co z nimi? Maja grac w ET ze slownikiem w reku? A moze chcialbys zabronic im pisania czegokolwiek?
Karanie za ortografie moim zdaniem jest zlym pomyslem.
kolejną sprawą jest bazooka i SK
jak wiadomo bazooka i arty są częscią tej wspaniałej gry i nie nalezy ich wykluczać, jednak prosze o uzywanie ich we własciwy sposób, mianowicie ZAKAZ "ładowania" po spawnach z tego typu broni (nie mówie tutaj tylko o bazooka, ale o całym składnie heavy) również dotyczy to artylerii i airstrike. zauważyłem, ze gracze nie przestrzegają zasady dot. ZAKAZU SK z broni cięzkiej moze również nie wszyscy więdza co to jest SK.
Tak... sk to odwieczny problem i naprawde trudno go zwalczyc, ale administracja na serverze jest wlasnie od tego aby z nim walczyc ^^ Niestety nie zawsze ktos z administracji jest online bo administratorzy to jednak terz ludzie, ale tutaj pojawia sie magiczna opcja vote. Jesli ktos nieustannie robi SK to kazdy moze zwrocic mu uwage, nie tylko administrator xP No a jesli to nie poskutkuje to zawsze mozna dac vote -> kick. Nie daje to gwarancji sukcesu, ale zawsze jest jakas szansa ^^

administratorzy również nie karają graczy za łamanie zasad... a myśle, ze ostrzezenie słownie, a pozniej warn nie zaszkodziłyby ;)
Jak juz pisalem wyzej, administracja to tez ludzie, administrator nie jest w stanie widziec wszystkiego... Zawsze mozesz pomoc informujac administratora ktory jest obecnie online o takowym SK xP Ja staram sie reagowac zawsze gdy zauwaze ze ktos bije w spawn w niedozwolony sposob ^^


To chyba tyle odemnie na ten temat.
Obrazek
Awatar użytkownika
twt
Pierwszy sierżant
Pierwszy sierżant
Posty: 366
Rejestracja: 2011-01-14, 19:42

Re: kilka rad :)

Post autor: twt »

Jesli chodzi o wulgaryzmy to odjecie 50 czy 200 xp z puli posiadanego (przynajmniej) 10k xp nic nie wniesie. Ja daje mute na 60s ewentualnie 120s - po odbytej karze robi sie cicho.
Swoja droga gdybym mial mocniej karac to nie 50 czy 20 a 1/4 posiadanego xp + zerowanie lvl w przypadku posiadania.

Bledy ortograficzne to normalka na serwerach i ja nie bede za to karal - jedynie moge zwrocic uwage, ewentualnie poprawic. Nie ma ludzi nieomylnych a czasami dzieki temu mozna sobie humor poprawic :)

Temat SK byl juz walkowany kilkakrotnie i raczej zostalo wyjasnione kiedy mozna a kiedy nie. Jesli jestem na serwie to pilnuje tego - najwazniejsze, ze dziala.
o SK na str. 4

Tak sie sklada, ze ja wpierw zwracam uwage a potem dzialam !warn'ami czy innymi komendami. A i txt typu "daj mu bana bo..." albo "a ten to robi to i to" nie dzialaja do momentu az sam nie zobacze bo ja na slowo to wierze niektorym ludziom :)
Honorowy Dawca Fragów
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: kilka rad :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

666 VADER pisze:witam ! :)
(...)
jak zauważyłem większość z was denerwuje się na "wspaniałą" znajomością ortografii przez innych graczy. Myśle, ze tutaj również mozna by zastosować jakieś kary, z tym ze łagodniejsze (o wiele np odejmowanie zycia)
(...) nie karają graczy za łamanie zasad... a myśle, ze ostrzezenie słownie, a pozniej warn nie zaszkodziłyby ;)

(...)

pozdrawiam VADER !
Pisze się "karzą" panie kolego xD Jakiekolwiek kary za kiepską pisownię na serwie to moim zdaniem bezsens, ponieważ jak człowiek gra i pisze - to się śpieszy i naprawdę ortografia to jego ostatnie zmartwienie.

Obniżanie życia, zabieranie XP nie zrobiłoby by chyba wrażenia na ludziach. Stare dobre bany i warny powinny wystarczyć.

Ale dzięki za inicjatywę xD
dzieki za uwage i sorry za tak obszerną treść, jakaś wena mnie naszła :D
To Ty chyba obszernego postu nie widziałeś xD FAQ na board.et.pl miało z 10 stron A4.
Obrazek
666 VADER
Szeregowiec
Szeregowiec
Posty: 26
Rejestracja: 2011-06-28, 23:39

Re: kilka rad :)

Post autor: 666 VADER »

SPIDIvonMARDER pisze: Pisze się "karzą" panie kolego xD Jakiekolwiek kary za kiepską pisownię na serwie to moim zdaniem bezsens, ponieważ jak człowiek gra i pisze - to się śpieszy i naprawdę ortografia to jego ostatnie zmartwienie.

pisze się KARAJĄ !
p. Kolego ;)
Obrazek
HeadShots Hunter
Tabaluga
Szeregowiec
Szeregowiec
Posty: 20
Rejestracja: 2011-08-22, 13:51
Nick w ET: ETPlayer

Re: kilka rad :)

Post autor: Tabaluga »

niepowinno byc kar za blendy ortograficzne
Awatar użytkownika
sewe12
Major
Major
Posty: 900
Rejestracja: 2011-06-29, 20:24
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Rzeszow

Re: kilka rad :)

Post autor: sewe12 »

Moim zdanie nie powinno byc kar za ortografię :D
z reszta się zgodzę ;-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: kilka rad :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

666 VADER pisze:
SPIDIvonMARDER pisze: Pisze się "karzą" panie kolego xD Jakiekolwiek kary za kiepską pisownię na serwie to moim zdaniem bezsens, ponieważ jak człowiek gra i pisze - to się śpieszy i naprawdę ortografia to jego ostatnie zmartwienie.

pisze się KARAJĄ !
p. Kolego ;)
Ale to brzmi jak z Pana Tadeusza ;) Zazwyczaj używamy drugiej formy, aczkolwiek ta jest nadal poprawna, faktycznie.
Obrazek
666 VADER
Szeregowiec
Szeregowiec
Posty: 26
Rejestracja: 2011-06-28, 23:39

Re: kilka rad :)

Post autor: 666 VADER »

;D
obie są poprawne ;)
jednak tą Twoją uznali trochę pozniej.
Obrazek
HeadShots Hunter
Unfa1thful
Szeregowiec
Szeregowiec
Posty: 25
Rejestracja: 2011-08-07, 20:49
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Katowice

Re: kilka rad :)

Post autor: Unfa1thful »

Odgrzewam kotleta starego, zimnego i lekko nadgniłego, ale jako zainteresowany chyba powinienem się zadeklarować w pewien sposób.
a) Przekleństwa, jest to dobro narodowe nie powinno się zabraniać używania ich. A tak na serio, używanie przekleństw nie oznacza od razu braków w wychowaniu. Są różne sytuacje w ET - stresujące, irytujące, śmieszące, a czasem użycie cięższego słowa to jedyna forma komentarza dla sytuacji które nie można ogarnąć innymi słowami.
b) ortografia tu jest inna sprawa, czasem błąd, czasem literówka, czasem po prostu nieznajomość zasad, ale żeby od razu karać? To chyba zły pomysł
c)SK jest omówione w regulaminie

nie chciałem wcinać się w kompetencje Admina, ale jako gracz myślę że mam prawo aby wtrącić swoje trzy grosze.

Takie jeszcze jedno spostrzeżenie małe i może mylne, ale myślę że wprowadzania jakiś restrykcji dot. tak błahych spraw (może oprócz SK) jak te wymienione, jest niepoważne ponieważ zamiast cieszyć się grą będziemy musieli patrzeć czy za przypadkowe zniszczenie miny kolegi z teamu nie dostaniemy kicka.

Pozdrawiam Thor
Awatar użytkownika
GanD
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 2008-08-18, 12:23
Nick w ET: ETPlayer

Re: kilka rad :)

Post autor: GanD »

Ech, Thor, i ty chcesz żeby był kanał TS'a ? ^^

Dobra, wyłączając tą małą dygresję, to co do przekleństw, jestem za tym żeby jakoś to ograniczać, zgadzałbym się ze sposobem karania za przekleństwa metodą jaką przedstawił TeWuTe, bo przy takiej ilości expa jaką przy małym wysiłku średniej klasy gracz nabija, mógłby spokojnie rypać sobie przekleństwami co 15 min w przypadku braku admina na serwie.

Druga sprawa, czepianie się ort jest dopuszczalne, ja sam lubię irytować ludzi jeśli robią wiele błędów ortograficznych, ale karanie ich... cóż, wtórny analfabetyzm jest faktem, którego nie można lekceważyć, niestety serwery gier nie są od tego żeby uczyć ortografii, punkt ten więc jest jak dla mnie całkowicie zbędny.

Jeśli chodzi o trzecią sprawę, mianowicie SK, to i tak dobrze że chociaż część ludzi tego przestrzega, inaczej byłoby ciężko w ogóle wyjść ze spawna przy ogarniętym field opsie (chociaż takich raczej mało na TP gra co odliczają ;p).

P.s. Co do min i tak nie jest najgorzej, kiedyś boty też wysadzały je :D Ja to bym ograniczył flamer, ponieważ wraz z wyłączeniem friendly fire, pojawił się swego rodzaju bug, sprawiający że własne granaty, arty itp itd cię ranią, natomiast flamer nie wiadomo czemu tego nie robi nawet jeśli gracz próbuje "przysmażyć sobie stopy". Prowadzi to do jakże częstego widoku matołków niemających pojęcia jak się gra flamem aby nie przeszkadzać własnej drużynie.

P.s2. Sorry za tak długi elaborat, ale akurat naszło mnie natchnienie na pisanie pierdół ;p

Cheers,
GanD
Obrazek
Unfa1thful
Szeregowiec
Szeregowiec
Posty: 25
Rejestracja: 2011-08-07, 20:49
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Katowice

Re: kilka rad :)

Post autor: Unfa1thful »

Drogi GanDzie

To, że w grze mogę wydać się chamem oraz gburem, który czasem nie hamuje swojego języka oraz jest wylewny w uczuciach (szczególnie tych nacechowanych wkurwie***m) nie oznacza że na co dzień jestem taki sam. Jeśli znajdziesz osobę, której nie idzie gra/wchodzi na miny w apogeum swojego zdenerwowania wykrzyknie "O motyla noga, do diaska z taką grą" stawiam Ci czteropak. Jeszcze mimochodem poruszyłeś kwestię osób, które dopiero zaczęły grę. Każdy jakoś zaczynał i początki każdego były takie same "O ubiłem kogoś, a nie to gracz z mojego teamu" wypada takiej osobie pomóc i wyjaśnić, pod warunkiem że nie jest to osoba która żeby coś zrozumieć musi odkopać metr mułu.

Pozdrawiam Thor
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: kilka rad :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Komentarz admina, co daje warny za rozwalanie min ;) :
Więc tak. W życiu dałem jakieś 6 warnów za rozwalanie min. Były to warny na kogoś, kto nie, że przypadkiem wlazł w jedną minę, tylko po chamsku przeszedł samym środkiem niszcząc ich 10. 4 z tych warnów był za recedywę, czyli koleś zniszczył miny, upomniałem go słownie, a potem zrobił to ponownie.
Za takie coś dałem dotychczas chyba tylko jednego kicka, był to jener, który rozwalił te miny chyba 3 razy pod rząd na Karsiah, przez co przegraliśmy. Zresztą jener mi regularnie podpada robiąc Sk i inne.
Zatem zgadzam się, że nie należy karać kickiem za głupotę ot tak, ale warn przecież to tylko ostrzeżenie, niczego nie robi.

Co do przekleństw: karzę wtedy, jeśli ktoś bluzga non stop albo blusga kogoś innego. Ja też czasem rzucę panienką czy czymś.
Obrazek
Awatar użytkownika
GanD
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
Posty: 50
Rejestracja: 2008-08-18, 12:23
Nick w ET: ETPlayer

Re: kilka rad :)

Post autor: GanD »

To był tylko mały prztyczek w stronę tematu o TS'ie, zresztą, biorąc pod uwagę moje zwykłe rozmowy z JCF'em i tucikiem na teamspeaku, wątpię czy gracze poniżej 13 lat (tu muszę przeprosić inffe, po głosie nie poznałem że ma tylko tyle lat jak skurw... w każdym bądź razie niepochlebnie wyraziłem się o grze teamu :D ) wytrzymali by z obecną administracją (nie wiem jak tam spidi ale...), jak to się mówi "uszy by im zwiędły" ;p

Reszta wypowiedzi vide przekleństw dotyczyła tylko i wyłącznie zachowań pisanych już bezpośrednio na serwerze gry.
Unfa1thful pisze:Drogi GanDzie
Sprzedam swoje towarzystwo jak mi znajdziesz patyka vel marki wino w sklepie :D
Unfa1thful pisze:To, że w grze mogę wydać się chamem oraz gburem, który czasem nie hamuje swojego języka oraz jest wylewny w uczuciach (szczególnie tych nacechowanych wkurwie***m) nie oznacza że na co dzień jestem taki sam.
Uhm, tu akurat nie mam zastrzeżeń, więc nie wiem o co te nerwy ;p
Unfa1thful pisze: Jeśli znajdziesz osobę, której nie idzie gra/wchodzi na miny w apogeum swojego zdenerwowania wykrzyknie "O motyla noga, do diaska z taką grą" stawiam Ci czteropak.
Hmm, zaraz się zaczną zmiany nicków na serwerze i teksty o nogach motyla jak tak będziesz szastać piwami ;p

Co do ostatniej kwestii, jeśli komuś nie idzie gra, w 80% tacy gracze wychodzą z serwera lub po prostu mówią że im nie idzie, dawno już na TP nie widziałem żeby ktoś klął bo mu nie idzie(No, ale coraz rzadziej bywam przez braki czasu).
A więc wyluzuj, po drugiej stronie ekranu też jest człowiek (zazwyczaj, i nie mówię tu o botach serwerowych ;p), i jak sam to napisałeś, każdy kiedyś zaczynał oraz ma czasem gorsze dni. ;]

Cheers,
GanD
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: kilka rad :)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Ludzie, byłem w wojsku (no prawie), więc się w życiu nasłuchałem kwiecistej mowy ;) To, że w grze mogę wydać się poetą oraz romantykiem, który czasem jest aż za grzeczny (vide rozmowa z louLobul) oraz jest wylewny w uczuciach nie oznacza, że oblewam się pasem słysząc k***a MAĆ :D

TS nie jest serwerowy, gadajcie co tam chcecie.
Obrazek
Zablokowany