Książki

Jazda swobodna w granicach przyzwoitego zachowania.
Awatar użytkownika
Szczurr
Starszy kapral
Starszy kapral
Posty: 127
https://www.houzz.com/pro/kuchnie/meble-kuchenne-i-kuchnie-na-wymiar-warszawa
Rejestracja: 2012-06-20, 18:16
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Książki

Post autor: Szczurr »

Dokładnie :)

Jeżeli ktoś umie płynnie czytać, HP jest do przeczytania w jeden długi wieczór.
ja nigdy specjalnie się nie spieszyłem z czytaniem HP. Jeden tom czytałem w maksymalnie tydzień.
Trochę inaczej mam z "Władcą Pierścieni". Co prawda jest o wiele dłuższa, a na dodatek czyta się ją nieco trudniej, między innymi za sprawą dokładnego opisywania każdego szczegółu, nie wspominając już o opisach natury.

Pomimo swojej zawiłości jest to moja ulubiona jak dotąd książka z dziedziny fantastyki, ale oczywiście nie czytałem jeszcze wszystkich przedstawicieli tego gatunku.
..........Obrazek
Awatar użytkownika
kaneno
Starszy sierżant
Starszy sierżant
Posty: 337
Rejestracja: 2011-01-07, 21:44
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Stryków

Re: Książki

Post autor: kaneno »

Widze, ze musze czasem wpadac na to forum, bo mozna tutaj znalezc cos fajnego do czytania. Osobiscie nie moge sie zbytnio wypowiedziec na temat, bo tylko "Wiedzmina" kojarze i to nie calego, nie moge cos skonczyc tego xD
Skoro Spidi twierdzi, ze "pan lodowego ogrodu" przebija "wiedzmina", to wierze mu w ciemno i zapewne kiedys to przeczytam xD
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Oczywiście to indywidualne odczucie, nie musicie mieć identycznych wrażeń :P

By nie offtopicować, dodam nową książkę do "polecanych". Chodzi o "Sprawiedliwość Owiec" i "Triumf Owiec" Leonie Swann. Filozoficzny kryminał z punktu widzenia owiec. GENIUSZ! Można sporo dowiedzieć się o nas, czyli o ludziach :)
Obrazek
Awatar użytkownika
BiedrAS
Plutonowy
Plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 2012-08-10, 17:15

Re: Książki

Post autor: BiedrAS »

Jeżeli miałbym wam coś polecić z mojego 'książkowego menu 2012' to :
* Na wieczory z szklaneczką whiskey (głębokie odprężenie) :
- Francis Durbridge i jego zachwycające kryminały (przeczytałem wszystkie i gorąco polecam)
- książki Stephena Kinga, geniusza literatury grozy (mam nadzieje, że zer0 coś więcej powie :* )
* Na wieczory kiedy whiskey brak, a w barku znajduje się tylko czerwone wytrawne (satysfakcja płynąca ze źródła jakim jest czytania książek o miłości lub romansach... z lampką wina )
- książki mojej mentorki, pani. Olivi Goldsmith :*** ,która uzależnia swoim humorem i komponowaniem komedii obyczajowych o tematach jakże romantycznych...
* Na wieczory, w których na tvn nie ma nic ciekawego:
- Harry Potter'y - fajna seria książek, do której mam sentyment od dziecka
- książki Dana Browna- inteligentnego twórcy, splatającego teorie spiskowe, zagadnienia i intrygi w warkocz, który zwie się thrillery ("Kod da Vinci" , "Anioły i Demony" , "Cyfrowa Twierdza" itd. )
- książki Harlana Cobena - warto spróbować, posmakować jego "Nie mów nikomu"
- książki Jean-Christophe Grange - szczególnie książka "Purpurowe rzeki" i "Lot bocianów"
- książki o II Wojnie Światowej: "Byłem adiutantem hitlera" , "Rozmowy z katem"
* Pozostałe, o których muszę wspomnieć:
- J.R.R Tolkien i jego wspaniała wyobraźnia - "Hobbit" , sześć ksiąg "Władcy Pierścieni" -gorąco polecam wszystkim!
- Robin Cook i jego talent do tworzenia thrillerów medycznych m.in "Zabawa w Boga" , "Mózg" , "Epidemia" , "Coma" , "Nosiciel"
- polecam też kryminał Craiga Russela, o seryjnych mordercach m.in "Krwawy orzeł"

CHCIAŁBYM DODAĆ, że to kwestia gustu w jakim czasie i okolicznościach chłoniemy treść lektury.
Na wieczory z szklaneczką whiskey ..... proszę się tym nie sugerować to są moje indywidualne odczucia, każdy może do lektury przystąpić inaczej, jak mu wygodnie...
B!edras
W$- never ending story
AfrinNO
Plutonowy
Plutonowy
Posty: 204
Rejestracja: 2013-07-11, 14:26
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Grunwald

Re: Książki

Post autor: AfrinNO »

Polecam Szeptem! Autor: Becca Fitzpatrick! Załączam małe streszczenie ^^




Anioł stróż w szkole
Upadłe anioły to wynik gniewu Boga, który, karząc za zaniedbanie obowiązków, obdarł je ze skrzydeł i wypędził na zawsze z niebiańskich przestworzy. Anioły strącone z wyżyn stały się istotami niższej rangi, demonami. Odtąd błądzą po ziemi w poszukiwaniu ciał, którymi będą mogły sterować i które przyjdzie im dręczyć.
Są jednak takie anioły, które - powodowane przemożną żądzą człowieczeństwa - same opuszczają Niebo, skacząc w nieznane. Dla tych zagubionych dusz są tylko dwa wyjścia z impasu: mogą zabijając swego "podopiecznego", stać się człowiekiem, bądź też ocalić ludzkie życie, przemieniając się w anioła stróża.
W ten skomplikowany, ale jakże okrutny świat aniołów, gdzie dobro zmaga się ze złem a pokusa z zasadami moralnymi, wprowadza nas Becca Fitzpatrick. Jej książka „Szeptem” detronizuje wszystkie książki dotyczące podobnej tematyki, z którymi zetknęłam się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Wspaniała fabuła, proste, ale dosadne i zabawne dialogi, trochę romansu, dużo ambicji – oto przepis na dobrą zabawę (nie) tylko dla nastolatek.
Poznajemy Norę Grey, szesnastolatkę, nad wyraz poważną i odpowiedzialną panienkę. Dziewczyna mieszka z mamą na peryferiach Coldwater w osiemnastowiecznym domu osnutym mgłą. Wciąż usiłuje pogodzić się ze śmiercią taty, a dni wypełnia jej nauka, pisanie recenzji kulturalnych i spotkania z oryginalną, uroczą przyjaciółką Vee. Tę spokojną egzystencję przerywa pojawienie się na lekcji biologii pewnego intrygującego chłopaka o czarnych oczach, Patcha Cipriano. Złośliwy trener tworzy z nich drużynę realizującą wspólne doświadczenia. Tyle tylko, że oczekiwania i kwestie poruszane przez Patcha dalece wykraczają poza zakres zadanych ćwiczeń.
Nora w obecności nowego ucznia czuje się dziwnie nieswojo, a pod powiekami czai się wizja jego gorących ust. Tajemnica, jaka otacza przystojniaka, powoli staje się niebezpieczna, bowiem ktoś wyraźnie czyha na życie Nory. Jest śledzona, jej przyjaciółka zostaje napadnięta, a kloszardka, której dziewczyna oddaje swój płaszcz – zabita. Na dodatek do szkoły przybywa kolejny nowy uczeń, Elliot, który wyraźnie uwodzi Norę. To chłopak z niejasną przeszłością, podejrzany o zabójstwo uczennicy w poprzedniej placówce. Choć został oczyszczony z zarzutów, jego dziwne zachowanie i demoniczny, ponury przyjaciel Julies sprawiają, że Nora zaczyna poważnie obawiać się o swoje bezpieczeństwo.
Tylko przed kim tak właściwie ma się bronić – przed Patchem, przy którym żywiej bije jej serce, przed natarczywym Elliotem czy może przed szkolnym psychologiem, panią Greene? Kolejne teorie upadają, nagłe zwroty akcji nie pozwalają oderwać się od książki, a pośród tego pojawiają się Nefile - nadludzcy potomkowie upadłych aniołów połączonych z ziemskimi kobietami.
Jak z całą tą tajemną wiedzą poradzi sobie nastolatka? Tego dowiemy się z książki Fitzpatrick.
Choć motyw miłości uczennicy do chłopca nie z tej ziemi został już wykorzystany wielokrotnie, to „Szeptem” przekonuje, że dysponując talentem, niebywałą fantazją i wrażliwością, nawet przeciętny temat może stać się wielkim. Becca Fitzpatrick i jej Nora Grey stanowią silną konkurencję dla Stephenie Meyer i jej Izabelli Swan. Ja nie mam wątpliwości, kto w tym starciu zwycięży i dlatego trzymam kciuki za Norę i jej charyzmatycznego anioła stróża. Wampirom bez wielkiego żalu dziękujemy. Do gry wkraczają (wlatują) skrzydlaci!
Obrazek

"Serce wali jak dzwon, pompuje krew,
tętno rozsadza ci skroń, prześladuje pech..."
kruk

Re: Książki

Post autor: kruk »

"Sprawiedliwość owiec" - cudo!

Jeżeli ktoś lubi dobrą literaturę si-fi to polecam "Ubik" Philip'a K. Dicka, utwór który dobrze określa słowo 'niepokojący'. Nie chodzi o samą zawartość, nie jest skandaliczny, o nie, chodzi o formę, która miesza czytelnikowi w głowie.
Książka do myślenia, przede wszystkim.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Sprawiedliwość Owiec (oba tomy), a także pozostałe książki z serii czytałem i też byłem pod wrażeniem. Niezwykły język i koncepcja całości. No i... ktoś miał bardzo giętką wyobraźnię, aby realistycznie opisać świat z perspektywy owcy ^^
Obrazek
Awatar użytkownika
kris pl
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1469
Rejestracja: 2012-06-17, 19:52
Nick w ET: |W$|Kris
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: kris pl »

ostatnio trafiłem na Malazańska Księga Poległych fajna książka jeśli nobku czytales czarną kompanie i się podobała spodoba Ci polecam to.
Obrazek
"Jeżeli chcesz traktować dziewczyny obiektowo to przynajmniej rób to z klasą "
Awatar użytkownika
BiedrAS
Plutonowy
Plutonowy
Posty: 210
Rejestracja: 2012-08-10, 17:15

Re: Książki

Post autor: BiedrAS »

Księgozbiór pana Stephena K w bibliotece miejskiej wyczerpał się, po prostu wyschło.
Ale znalazłem tam nowe źródełko o nazwisku 'Koontz'.
Na wakacje w sam raz.
W$- never ending story
Awatar użytkownika
DaRoO
Starszy szeregowy
Starszy szeregowy
Posty: 64
Rejestracja: 2012-08-11, 08:05
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Książki

Post autor: DaRoO »

Jesli ktos interesuje się piłką nożna a konkretniej hiszpanska liga to polecam ksiazke "Sergio Ramos.Obrońca nie do przejscia" Garci'i Carpintero-Pepe.Dla fanow hiszpanskiej pilki i fanow realu madryt to bedzie cos wspanialego.Osobiscie takim fanem wlasnie jestem i ta ksiazka to idealne zajecie dla kogos wlasnie takiego :)Szkoda ze krótka...200+ stron w tym kilka ladnych zdjec zawartych w książce :)
adexeczka
Poborowy
Posty: 3
Rejestracja: 2014-03-13, 16:42

Re: Książki

Post autor: adexeczka »

Jestem w trakcie czytania "Dziennika Nimfomanki"- ciekawa książka Obrazek
lurtz95
Komandor dywizji
Komandor dywizji
Posty: 1168
Rejestracja: 2009-08-28, 16:34
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Skarżysko
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: lurtz95 »

"Mitologia germańska" Artur Szrejter.
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu...
Obrazek
Obrazek
KonDzio pisze:Odpowiedź to kupa

http://www.zlotemysli.pl/blaskowitz,1/
http://blaskowitzz.wordpress.com/ zapraszam
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A Stanisława Piekarczyka mitologię czytałeś? Podstawa mojego licencjatu xD
Obrazek
lurtz95
Komandor dywizji
Komandor dywizji
Posty: 1168
Rejestracja: 2009-08-28, 16:34
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Skarżysko
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: lurtz95 »

Nie, ale w wolnej chwili może się w nią zaopatrzę. ;-)
Nie będę dyskutował na temat wiary, ale historia zawarta w tej mitologii jest nawet bardziej działająca na wyobraźnię jak ta z Biblii chociażby. Widać liczne podobieństwa z mitami, opowieściami innych kultur ( Loki "przykuty" do skały podobnie jak Prometeusz ).

Ogólnie zafascynowałem się kulturą nordycką w ostatnich miesiącach. Co przyczyniło się również po części do zawiązania bliższej przyjaźni z przedstawicielką tej kultury. huehue ;-)
89% graczy uważa że najważniejsza jest grafika, jeśli należysz do tych 11% wklej to do podpisu...
Obrazek
Obrazek
KonDzio pisze:Odpowiedź to kupa

http://www.zlotemysli.pl/blaskowitz,1/
http://blaskowitzz.wordpress.com/ zapraszam
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: Książki

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wspólne cechy różnych mitologii wynikają z szeregu czynników. Po pierwsze, wspólne pochodzenie indoeuropejskie. Po drugie, wzajemne oddziałowanie i "zgapianie" od siebie motywów, a także wprowadzanie tych motywów na drodze presji kulturowej.
Obrazek
ODPOWIEDZ