Wasz ideał Wolfensteina 2

Gra firm Raven Software, id Software, Pi Studios, oraz Endrant Studios.
Awatar użytkownika
SlaviaConsesiao
Pierwszy sierżant
Pierwszy sierżant
Posty: 383
https://www.houzz.com/pro/kuchnie/meble-kuchenne-i-kuchnie-na-wymiar-warszawa
Rejestracja: 2008-11-10, 13:19
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Sadów
Kontakt:

Wasz ideał Wolfensteina 2

Post autor: SlaviaConsesiao »

Chyba wiadomo o co chodzi. Nie ma wątpliwości, że w ciągu następnych kilku lat pojawi się kolejna część Wolfa, bo, według szefa id będzie ich jeszcze kilka... aż do wykończenia niejakiego Adolfa H.

Dobrze -w tym temacie każdy wypisze cechy swojego idealnego Wolfensteina 2.

Jaka by była fabuła? Jaki balans pomiędzy rzeczywistością a fantasy? Jakie lokacje, bronie, przeciwnicy. Po prostu wszystkie szczegóły.

Pochwalcie się :roll:

Ja marzę o czymś jak najbardziej podobnym do RTCW -oczywiście. I pragnę katakumb oraz zombie i jeszcze czegoś cholernie ważnego -zagadek.Chwil, w których trzeba czegos poszukać, poprzestawiać, pomyśleć.

A jaka jest wasza wersja?
__________________________________
Jak teraz będzie nazywał się Biały Dom?
-BARAK Obamy! :D:D:D
____________________________

Ile Barrack ma jaj? OBA MA! :D:D:D
Towarzysz Lenin
Sierżant
Sierżant
Posty: 171
Rejestracja: 2009-06-25, 22:35
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Laboratorium X-21
Kontakt:

Post autor: Towarzysz Lenin »

Hmm... dobry temat. Dla mnie najważniejsze w kontynuacji Wolfensteina będzie, żeby nie był to kolejni spierniczony port z konsoli, jakich teraz pełno.
Ale do rzeczy.
Fabuła? Wciągająca. Najlepiej niech dzieje się gdzieś na wschodzie, w Polsce albo ZSRR. Niech przeważają zwykłe misje i lokacje, ale niech ten najgłówniejszy wątek pozostanie fantastyczny. I bez żadnego "zue ruskie" i "we love hamerica, demoncracy and big mac". Zresztą, Wolf nigdy nie był patetyczny jak na przykład CoD. Chcę powrotu do korzeni Wolfensteina - gry szpiegowskiej. Broni z tłumikiem, przebierania się w mundury wrogów czy jako cywil, możliwości bezkrwawego przejścia etapu (i tutaj wychodzi z Lenina potwór, który wrzeszczy że chce napierdzielankę w stylu Quake'a z rocketjumpami i radosnym szerzeniu śmierci i pożogi).
Najlepiej niech będą etapy w których można przebrać się za Niemca i przejść przez jakiś region, aby zaraz po tym wycinać hordy przeciwników z MG42 albo Venom Guna. Nie chcę otwartego świata, bardziej wolałbym żeby każda misja działa się w innej lokacji jak w RTCW. Ale żeby można było przejść ją na bardzo wiele sposobów. Tutaj jako przykładu użyję Paderborn Village, gdzie droga jest jedna (no może poza kilkoma małymi opcjami). A ja bym wolał połazić po wiosce, ominąć kilku Niemców i najpierw zająć się generałem najbliżej Chateau, a na końcu tym który planował zabawę z żoną...
Co do wątku fantastycznego - niech będzie coś oryginalnego. Czarne Słońce i dawne cywilizacje już były... może coś w typie Projektu Millenium z Hellsinga (wampiry, wilkołaki), czy eksperymenty z czasem? Nie mam siły o tym myśleć teraz, późno jest. No i niech będzie masa wątków pobocznych typu Bronie Zemsty z RTCW czy szukanie planów Venom Guna.
To by było na tyle.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

SINGLE
Epicka fabuła... nie chcę rzucać swoich niedokończonych pomysłów. Jednak os technicznej strony chciałbym naparwde długich etapów (i wielu), bardzo zróżnicowanych. Mogą sobie być liniowe, byleby coś w nich działo innego niż w CoD2 (idę, 20 Niemców, idę 20...)...
By gra była tak dopieszczona detalami jak RTCW (amunicja, drżenie snajperki, śnieg pod progiem, to co piszę w recenzji.) i przynjamniej tak samo urozmaicona. By były zarówno etapy czysto wojenne (walka w mieście), fantasy (krypty) jak i sf (x-labs).
Wschód jest dobrym pomysłem...
Fajnie, jakby było pełno różnych rodzajów broni:
Luger/MP40/MP41/MG34/MG42/Colt 45/Tommygun/sten/StG44/Bergamann/Panzerfaust/Bazooka/Panzerschreck/PPsh/Mosin?mauser?g43/SVT... i wiele innych.

Fajnie jakby pojaiwły się róznorodne poajzdy. Niekoniecznie misje czołgowe z CoD (żal), ale np. motocykle czy samochody. a czołg... w ramach misji bonusowej 4fun :p


MP: Praktycznie to co w ET, tylko z lepsza fizyka i większa liczbą trybów gry, tak samo bardziej urozmaiconymi zadaniami i wyposażeniem.

AHA!
Obrazek
NETTI
Poborowy
Posty: 11
Rejestracja: 2009-08-25, 14:20
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: NETTI »

Ja bym chciał takie drugie RTCW: Enemy Territory tylko, że lepsza grafika trochę inny silnik gry jakieś zmiany, ale dla mnie RTCW/Enemy Territory <3 forever.... chciałbym ten sam sposób strzelania i poruszania co w ET :) a reszta to nowe mapki może bronie grafika postacie i mi starcza :D ale wierze, że powstaną takie mody itd. że z wolfensteina MP zrobi się prawdziwa zajebista gra multiplayer i będzie się nadawać do długoletniego grania bo to co jest narazie niestety ale jest bardzo słabe :(
Gregory1323
Starszy kapitan
Starszy kapitan
Posty: 806
Rejestracja: 2008-08-19, 16:05

Post autor: Gregory1323 »

Może teraz coś w stylu "Włócznia Przeznaczenia"? Albo z mniemanymi eksperymentami lotu w kosmos (gdzieś o tym czytałem, chyba nawet tutaj na forum). Lub coś co wydaje się nie logiczne w latach 2WŚ. Tak bardzo chętnie chciałbym wrócić do tych X-labów, gdzie naziści bawili by się w jakieś krzyżówki ludzio-robotów (stroggi :roll: ). Jeśli chodzi o wątek bawienia się z czasem to ja to widzę tak: Niemcy zrobili jakiś portal, przenieśli się w czasy RTCW gdzie łapią bez problemu BJ po czym wracają z nim do teraźniejszości i robią mu pranie mózgu tak porządne, że Alter-Ego BJ walczy dla Niemców. Ally nie wie, który to który i walczy z obydwoma. Prawdziwy BJ oczywiście wyjaśnia tą sprawę w jakiś sposób i mamy Wolfenstein 2 :roll:
Awatar użytkownika
SlaviaConsesiao
Pierwszy sierżant
Pierwszy sierżant
Posty: 383
Rejestracja: 2008-11-10, 13:19
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Sadów
Kontakt:

Post autor: SlaviaConsesiao »

Zapomniałem dodać że piszemy TYLKO o trybie SP, bo pisanie o mp jest raczej bez sensu. Pomysły bardzo ciekawe ;)
__________________________________
Jak teraz będzie nazywał się Biały Dom?
-BARAK Obamy! :D:D:D
____________________________

Ile Barrack ma jaj? OBA MA! :D:D:D
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

No to mam kolejny pomysł, o którym mi się trochę zapomniało (a stary jest).

Gregory mnie lekko wyprzedził.

Gra Niemcem dla Niemców, kopać tyłki Ruskim i Amerykanom! I finały pojedynek z Blazkowitzem...
Wyobrażacie sobie w teamie przechodzenie gry z SuperSoldatem? Albo gra nim przez pewien czas?
Obrazek
Awatar użytkownika
SlaviaConsesiao
Pierwszy sierżant
Pierwszy sierżant
Posty: 383
Rejestracja: 2008-11-10, 13:19
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Sadów
Kontakt:

Post autor: SlaviaConsesiao »

SPIDIvonMARDER pisze:Gra Niemcem dla Niemców, kopać tyłki Ruskim i Amerykanom! I finały pojedynek z Blazkowitzem...
Wyobrażacie sobie w teamie przechodzenie gry z SuperSoldatem? Albo gra nim przez pewien czas?
tylko wyjątkowym idiotom podobało by się granie nazistą, i to w dodatku niemieckim.

I nie Blazkowitz tylko Blazkowicz ;P
__________________________________
Jak teraz będzie nazywał się Biały Dom?
-BARAK Obamy! :D:D:D
____________________________

Ile Barrack ma jaj? OBA MA! :D:D:D
Awatar użytkownika
^|*?**/Adi*/-**
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1442
Rejestracja: 2009-02-12, 22:26
Nick w ET: ^|*?**/Adi*/-**
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: ^|*?**/Adi*/-** »

Kiedyś do któregoś coda miał wyjść dodatek, że się grało niemcem, ale ludzie się oburzyli :P
Awatar użytkownika
SlaviaConsesiao
Pierwszy sierżant
Pierwszy sierżant
Posty: 383
Rejestracja: 2008-11-10, 13:19
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Sadów
Kontakt:

Post autor: SlaviaConsesiao »

Ruscy też nie są święci. A były kampanie z nimi, też w najnowszym CoDzie.
__________________________________
Jak teraz będzie nazywał się Biały Dom?
-BARAK Obamy! :D:D:D
____________________________

Ile Barrack ma jaj? OBA MA! :D:D:D
Towarzysz Lenin
Sierżant
Sierżant
Posty: 171
Rejestracja: 2009-06-25, 22:35
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Laboratorium X-21
Kontakt:

Post autor: Towarzysz Lenin »

SlaviaConsesiao pisze:Ruscy też nie są święci. A były kampanie z nimi, też w najnowszym CoDzie.
Nikt nie jest święty na wojnie.
tylko wyjątkowym idiotom podobało by się granie nazistą, i to w dodatku niemieckim.
Znam bardzo wiele osób które z chęcią zobaczyłyby jak wyglądała wojna od tej ciemnej strony mocy, w tym ja sam bym z chęcią zobaczył przeganianie Brytoli z Dunkierki czy postrzelał z MG42 w amerykanców w bunkrze na plaży Omaha. Poza tym nie wszyscy żołnierze niemieccy byli nazistami, a przynajmniej w Wehrmachcie. Ale dość politykowania, bo z tego nic nigdy dobrego nie wychodzi.
MiSzCzU
Sierżant zbrojmistrz
Sierżant zbrojmistrz
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-05, 13:02
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Zawoja
Kontakt:

Post autor: MiSzCzU »

Towarzysz Lenin pisze:sam bym z chęcią zobaczył przeganianie Brytoli z Dunkierki czy postrzelał z MG42 w amerykanców w bunkrze na plaży Omaha.
Ale czy amerykańscy gracze chcieli by strzelać do swoich żołnierzy? Wątpię :-> .
Kobiety też chcą programować! Dlatego wymyślono dla nich pralki : -D...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

tylko wyjątkowym idiotom podobało by się granie nazistą, i to w dodatku niemieckim.
Za takie teksty są warny. Czyjeś poglądy komentuje się w sposób kulturalny.

Ponadto jest wiele osób, które by chętnie pograły kimś politycznie niepoprawnym. :P
PS: niemieccy gracze lubią Wolfensteina, w takim razie i Amerykanie by się przyzwyczaili :)
Obrazek
MiSzCzU
Sierżant zbrojmistrz
Sierżant zbrojmistrz
Posty: 264
Rejestracja: 2009-08-05, 13:02
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Zawoja
Kontakt:

Post autor: MiSzCzU »

SPIDIvonMARDER pisze:PS: niemieccy gracze lubią Wolfensteina, w takim razie i Amerykanie by się przyzwyczaili :)
Amerykanie mają całkiem inną mentalność niż Niemcy i mogę się założyć że coś takiego by nie przeszło ;-) .
Kobiety też chcą programować! Dlatego wymyślono dla nich pralki : -D...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Już ja wierzę w Amerykańskich speców od marketingu, którzy by Amerykańcom sprzedali samopaląca się flagę USA :D
Obrazek
ODPOWIEDZ