Zimniej niż w piekle.

Jazda swobodna w granicach przyzwoitego zachowania.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
https://www.houzz.com/pro/kuchnie/meble-kuchenne-i-kuchnie-na-wymiar-warszawa
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Zimniej niż w piekle.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

ZIMNIEJ NIŻ W PIEKLE

-VERFLUCHTE! – zakląłem głośno, gdy z kosza wysunęła się łuska i spadła mi na stopę. Pieprzone cholerstwo! Co za kretyn nie zapiął pokrywy zamykającej kosz!
-MARTIN! Ty skończony idioto, patrz jak zabezpieczasz pojemniki!
-Odwal się chamie.
Chciałem w niego rzucić tym przeklętym koszem, ale nagle coś mnie tchnęło...
PSIAKREW! Kiedy tu przyjechaliśmy, atmosfera była jak z jakiegoś romansu wojennego: grupa zgranych kumpli, wierna maszyna, czyli nasze Acht Komma Acht oraz niemalże same sukcesy na froncie. Nikt nie wierzył, że może być inaczej.
I wtedy spadł śnieg...
...a temperatura spadła do chyba minus stu stopni...
Momentalnie nastroje zrobiły się gorsze niż we frontowym burdelu w czasie braku panienek. Skaczemy sobie do oczu, życzymy najgorszej śmierci i wzajemnie gnoimy.
I to wszystko w atmosferze zamarzających zamków w działach.
*
Leutnant przeczesywał lornetką przedpole, wyszukując czegokolwiek, co mogło choć trochę przypominać ruski czołg albo samolot. W pewnej chwili spytał:
-Amunicja przygotowana?
-Jawohl!
-To świetnie, bo mamy gości... ALARM!
Wszyscy poderwali się z letargu i instynktownie poustawiali na pozycje bojowe. Mechanicznie wyjąłem nabój z kosza i podałem drugiemu ładowniczemu. Ten wsadził go do nastawnicy zapalników i czekał na meldunek od dalmierzysty...
-Namierz tego na dwunastej! - rozkazał Leutnant
-Trzy-sto na wprost!
-Gotowe! – trzeci ładowniczy wsunął nabój w lufę, a strzelec wraz z operatorem wycelowali działo w kierunku ciemnego punkcika, ledwo widocznego na horyzoncie.
-Warten... warten... – spokojnie mówił dowódca, nie odrywając lornetki od oczu – jakieś dwadzieścia czołgów… na trzy działa... to mamy po sześć i dwa gratis. Trzy sto... i dwadzieścia strzałów na minutę... czyli należy odpalić wtedy gdy... FEUER!
Rozległ się suchy huk, a ziemia zadrżała. Lufa cofnęła się wypluwając z siebie dymiącą łuskę. Błyskawicznie załadowano następną, gdy na horyzoncie ujrzeliśmy błysk... a potem drugi i trzeci.
-Ładny strzał.. hehe, Karl z Johannem również nie pudłują. Achtung! FEUER!
Kolejny huk, kolejna łuska, kolejny rozbłysk, a następnie słup dymu niczym struga krwi strzelająca w niebo.
Mijały minuty, a przedpole przypominało teraz pożar, upstrzone płonącymi wrakami. Już tylko jakieś trzy czołgi zostały do odstrzelenia, jednak były już blisko... bardzo blisko!
Sięgając po następny nabój z kosza nagle poczułem zimny pot na plecach... to nie mróz wykręcający palce... to strach!
Coś pójdzie nie tak! Już za chwilę! Trzeba wiać!
Podniosłem się przerażony i w tej samej chwili stało się...
Ogłuszyła mnie eksplozja, ujrzałem jedynie komorę nabojową rozerwaną potężnym wybuchem... a Xaviera lecącego na ziemię... z krwawą miazgą zamiast twarzy.
-DONNERWETTER! Co jest do diabła? – dowódca jak skamieniały to patrzył na rozsadzone działo, to na wijącego się na ziemi operatora. Nagle oprzytomniał, wyjął pistolet i bez mrugnięcia zastrzelił rannego – to od tego przeklętego mrozu... rozszczelniła się łuska... i coś pieprznęło... – jego słowa zagłuszył warkot dieslowskiego silnika i klekot gąsienic..
To ten ostatni czołg, dla którego był przeznaczony nasz pocisk.
Był jakieś dwadzieścia metrów od nas.
-UCIEKAAAĆ!
Rzuciliśmy się do biegu tak jak staliśmy, każdy w inną stronę.
Byle dalej, byle szybciej, byle przeżyć. Usłyszałem terkot kaemu, a potem upiorny krzyk przeszywający kości.
Śnieg prawie do kolan, biegnę dalej przed siebie, bez celu...
Nie usłyszałem niczego, niczego nie ujrzałem, nie czułem nawet bólu.
Po prostu upadłem nagle w śnieg.
Adrenalina rozsadzała mi żyły, lecz nie mogłem się ruszyć. Mijały bezczynne minuty, moje zmysły zamilkły.
I wtedy przyszło piekło.
Wygiąłem się w łuk z bólu, jakby ktoś mi bagnetem przebił oba kolana. Kątem oka dojrzałem na spodniach dwie krwawe plamy, rosnące z każdą chwilą. Spróbowałem się czołgać, ale śnieg to całkowicie uniemożliwiał, tylko niepotrzebnie się zmęczyłem. Leżałem więc dalej, oddychając coraz wolniej, czując coraz mniejszy ból... coraz mniej czegokolwiek.
Aż w końcu nie mogłem się opanować przed zaśnięciem.
...
Main Gott, czemu tak mi zimno?
Obrazek
Danse Macabre

Re: Zimniej niż w piekle.

Post autor: Danse Macabre »

Nic dodać nic ująć.

Dobrze się czyta *wolfensteinpl*
Awatar użytkownika
JCF
Pułkownik
Pułkownik
Posty: 1526
Rejestracja: 2011-09-19, 18:43
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Lublin

Re: Zimniej niż w piekle.

Post autor: JCF »

kurde,jak Ty to robisz? ja nie skleil bym nawet 2 zdan ^^.DOsc Fajne :)
JCF MoFos TypeR
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: Zimniej niż w piekle.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Trzeba dużo czytać za młodu i dużo pisać potem. Ja nie robiłem tego w wystarczających ilością i są dziś pewne braki.

Ten tekst powstał chyba 3 lata temu. Był wrzucony na forum, ale że nikt nie nie widziałem, wstawiłem od nowa.
Obrazek
Awatar użytkownika
sewe12
Major
Major
Posty: 900
Rejestracja: 2011-06-29, 20:24
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Rzeszow

Re: Zimniej niż w piekle.

Post autor: sewe12 »

bardzo fajne ;-)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ventures
Sierżant
Sierżant
Posty: 168
Rejestracja: 2012-05-19, 17:55
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Tczew

Re: Zimniej niż w piekle.

Post autor: Ventures »

hehe musiałeś się napisać
Obrazek
Awatar użytkownika
KonDzio
Porucznik
Porucznik
Posty: 658
Rejestracja: 2011-08-29, 17:40
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Białystok

Re: Zimniej niż w piekle.

Post autor: KonDzio »

także mi sie podoba (a co co napisal Spidi może sie nie podobac :) )
War, war never changes ...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: Zimniej niż w piekle.

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A przeczytaliście w ogóle? Bo nie napisaliście co Wam się podobało w tym tekście :)
Obrazek
ODPOWIEDZ