JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Pozostałe tematy o Enemy Territory niepasujące gdzie indziej.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
https://www.houzz.com/pro/kuchnie/meble-kuchenne-i-kuchnie-na-wymiar-warszawa
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Wolfenstein Enemy Territory - Jak grać medykiem

Medyk (med, sanitariusz, medik, medic, apteczkowy, lekarz) to najłatwiejsza klasa w ET. Nie wymaga oszałamiających umiejętności by skutecznie grać i najszybciej zdobywa się XP. Jego jedyną wadą jest mała ilość amunicji startowej.

SPECJALNE CECHY MEDYKA
-regeneracja życia -większa ilość maxymalnego HP w stosunku do innych klas (nawet 156!)

EKWIPUNEK
oprócz standardowych noża, granatów, pistoletu i SMG med posiada
-strzykawkę (klawisz 5)
-apteczki (6)
-adrenalinę (7).

Strzykawka służy do reanimacji kompanów, którzy są nieprzytomni, ale nie martwi. Taki żołnierz leży na ziemi, a nad nim świeci czerwony symbol ze strzykawką. Podchodzimy z wyciągniętym sprzętem i klikając spust wbijamy mu igłę (musimy być odpowiednio blisko pacjenta! Jeżeli jesteśmy w dobrej odległości, u dołu ekranu pojawi się symbol ręki ze strzykawką). Są dwie rodzaje strzykawek: pomarańczowa i zielona. Zielona przywraca 100% życia, a druga tylko 50%. Gracze całego świata od lat zastanawiają się, co jest w tej strzykawce. Jedyny rozsądny pomysł to eliksir życia :)

Apteczki służą do podleczenia jeszcze żywych kumpli. Wyciąga je się (spustem) i kładzie na ziemi. Kto w nią wdepnie dostaje 20HP ( o ile jest ranny). Medycy też mogą się sami nimi leczyć.

Adrenalina jest tylko do użytku osobistego sanitariusza. Wbija się ją sobie (spustem) w żyłę. Efekt jest taki, że nasza postać przez kilka sekund się nie męczy, dalej skacze, szybciej biega, otrzymuje mniejsze obrażenia (prawie jak Wiedźmin:) ).

PASEK ENERGII KLASOWEJ MEDYKA
To ten biały pasek z prawej strony. Używanie różnych "medycznych umiejętności" zużywa pewną jego część (pasek się powoli regeneruje).

CO DAJE ROZWÓJ MEDYKA?
1.Pierwszy poziom umiejętności medyka: Respawnując się dostajesz bonusowy magazynek
2.Drugi poziom umiejętności medyka: Dodatkowe 2 strzykawki, rzucenie apteczki zabiera jedynie 15% paska mocy zamiast 25%.
3.Trzeci poziom umiejętności medyka: Zamiast pomarańczowej, standardowo masz zielona strzykawkę (patrz powyżej).
4.Czwarty poziom umiejętności medyka Dostajesz adrenalinę (patrz powyżej).

RADY KOŃCOWE
-Ze względu na zwiększoną ilość życia, apteczki i regenerację medyk jest najskuteczniejszym terminatorem. Jego jedyną bolączka jest mało ammo, co jednak da się usunąć dzięki fdopsowi i znalezionej amunicji. Jednak jego priorytetowym zadaniem jest reanimowanie i leczenie rannych, dopiero potem walka. Mimo to walka frontowe też należy do jego funkcji.
-Jeżeli kumpel ma mało (mniej niż ok 40) HP - zabij go po czym uratuj. Dzięki temu szybko przywrócisz mu połowę bądź całość życia, nie marnując energii. Nie czyń tego jeżeli kumpel jest czymś ważnym zajęty (wtedy lecz go apteczkami)
-Medyk jest najbardziej lubianą klasą (zawsze się przydaje, nie da się nim niczego zepsuć, Leczeniem uzyskuje wdzięczność towarzyszy, a po popełnieniu teamkilla może uratować kumpla). Jeżeli jesteś nowy na jakimś serwerze, to lepiej zacznij grać jako medyk. Łatwiej ciebie zaaprobują w nowym środowisku.

TO WSZYSTKO! GOOD LUCK!
Autor: SPIDIvonMARDER
Obrazek
Awatar użytkownika
sewe12
Major
Major
Posty: 900
Rejestracja: 2011-06-29, 20:24
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Rzeszow

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: sewe12 »

Bardzo dobry poradnik medyk jest moją ulubioną klasą :-D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Ventures
Sierżant
Sierżant
Posty: 168
Rejestracja: 2012-05-19, 17:55
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Tczew

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: Ventures »

Też Lubie Medyka ;d bo ma adrenaline ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
KonDzio
Porucznik
Porucznik
Posty: 658
Rejestracja: 2011-08-29, 17:40
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Białystok

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: KonDzio »

dobry poradnik to tez moja ulubiona klasa
War, war never changes ...
Awatar użytkownika
Ventures
Sierżant
Sierżant
Posty: 168
Rejestracja: 2012-05-19, 17:55
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Tczew

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: Ventures »

a od czego zależy hp medyka bo raz mam maximum 156 raz 140
Obrazek
Awatar użytkownika
etheral
Starszy sierżant
Starszy sierżant
Posty: 323
Rejestracja: 2011-07-10, 13:23

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: etheral »

Od liczby medów w Twoim teamie.
Awatar użytkownika
Ventures
Sierżant
Sierżant
Posty: 168
Rejestracja: 2012-05-19, 17:55
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Tczew

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: Ventures »

czyli im więcej tym mniej hp?
Obrazek
Awatar użytkownika
etheral
Starszy sierżant
Starszy sierżant
Posty: 323
Rejestracja: 2011-07-10, 13:23

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: etheral »

Na odwrót. Więcej medów - większy bonus do hp (dla każdej klasy). Oczywiście do czasu - limit to chyba 3 medów; później w miarę zwiększania ich liczby nic się nie zmienia.
Awatar użytkownika
KonDzio
Porucznik
Porucznik
Posty: 658
Rejestracja: 2011-08-29, 17:40
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Białystok

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: KonDzio »

to dobrze wiedziec bo tez sie zastanawialem od czego to zależy
War, war never changes ...
kacper_0609
Poborowy
Posty: 12
Rejestracja: 2012-10-24, 18:47

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: kacper_0609 »

Całkiem dobry poradnik ja też lubię medyka
kuba21
Poborowy
Posty: 13
Rejestracja: 2012-10-24, 06:56

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: kuba21 »

Dobry poradnik,teraz wiem jak grać medem.
Awatar użytkownika
Rybsa
Starszy sierżant
Starszy sierżant
Posty: 310
Rejestracja: 2012-09-18, 21:51
Nick w ET: Mangek
Lokalizacja: Wronki

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: Rybsa »

Fajny poradnik ale(tak wiem zawsze coś)wydaje mi się że inżynier i covert ops(w sprawie tego drugiego bardziej trzeba się namęczyć) szybciej nabijają Xp, ponieważ inżynier co chwile wysadza buduje miny rifle itd z covert przebieranie sie strzelanie z rifli (zapomniałem jak się nazywa) plecaki z niespodzinakami.
Dobry soldier może też być bardziej pomocny niż medyk:D
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: SPIDIvonMARDER »

A propos XP, to poradnik powstawał w czasach etpro, gdzie były 30 sekundowe respawny. Wtedy czekanie na medyka było opłacalne, więc szybko zyskiwał XP. Ponadto limity na levele były niższe. :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Sagit
Poborowy
Posty: 9
Rejestracja: 2013-04-13, 00:00
Nick w ET: ETPlayer
Lokalizacja: Śmierdzący Fotel
Kontakt:

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: Sagit »

Mnie zabrakło podstawowych rzeczy odnośnie umiejętnej gry medykiem. Może jestem staromodny, ale medyk przede wszystkim powinien umieć używać kompasu (gdzie potrzebna jest strzykawka) i ponad terminatorkę stawiać właśnie leczenie innych kompanów. Z małych medycznych sztuczek to można chociażby wspomnieć, że podczas leczenia i wymiany ognia z przeciwnikiem, powstający z martwych trup daje nam żywą tarczę, ten sprytny manewr z powodzeniem wykorzystują doświadczeni gracze ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Generał-komandor
Posty: 3024
Rejestracja: 2008-08-18, 14:07
Nick w ET: SPIDIvonMARDER
Kontakt:

Re: JAK GRAĆ MEDYKIEM!

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Jednak jego priorytetowym zadaniem jest reanimowanie i leczenie rannych, dopiero potem walka. Mimo to walka frontowe też należy do jego funkcji.
Jeden z Twoim wniosków tam jest, drugi będę musiał dopisać...
W sumie, to przydałoby się zrobić te poradniki od nowa, bo są mocno archaiczne.
Obrazek
ODPOWIEDZ